Arduino Blink Projesi

Categories ArduinoPosted on
Arduino IDE

Arduino Blink Projesi

Arduino projelerimize ilk olarak Blink projesi ile başlıyoruz. Çünkü Arduino ile yapılabilecek en basit proje olan Blink projesi ile Arduino’nun temel yapısını ve Arduino IDE kod yapısını anlayabilirsiniz. Video için de olabildiğince her şeyi basit olarak anlatmaya çalıştım. Hemen her detayı anlattım. Yine de eksikleri olabilir. O yüzden lütfen sayfanın altındaki yorum kısmına yorumlarınızı ekleyiniz. Sizlerin göndereceği yorumlar ile bundan sonraki videoları daha iyi ve sizlerin yönlendirmesi ile daha verimli bir hale getirebiliriz.

Blink projesini biliyor olabilirsiniz. Ama yine de bu video’yu izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü bazı detaylar gözünüzden kaçmış olabilir ve o yakalayacağınız detay size diğer projeleriniz için yol gösterebilir.

İlk Proje

Arduino ile yapılabilecek ilk proje Arduino Blink projesidir. Arduino Blink projesi ile sadece bir led, bir direnç ve jumper kabloları ile bir proje geliştirmiş oluyoruz. Her ne kadar çok basit bir proje de olsa bu proje ile yazılım kod yapısını ve donanım bağlantı yapısını öğreniyor, breadboard’un nasıl kullanıldığını ve ürünlerin görsel halini görmüş olacaksınız.

Elbette piyasada bu tip videolar çok fazla. Ancak bu sitenin amacı bütün her şeyi tek tek göstermek ve anlatmak olduğu için olabildiğince bütün içeriği burada toplamaya çalışmaktayım.

Arduino donanımı ile ilgili detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu yazıda Arduino donanımına ait her detayı bulabilirsiniz. Böylece videoda anlatılan tüm detayları anlayabilir ve daha iyi öğrenebilirsiniz. Bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Arduino IDE yazılımı ile ilgili detayları ise bu yazımızda bulabilirsiniz.

Arduino IDE yazılımı tam olarak nasıl kullanılır, detayları nelerdir, bu yazıda bunların hepsini bulabilirsiniz. Arduino IDE’yi neden kullanıyoruz, bunun yerine ne kullanabiliriz, Arduino IDE’nin genel olarak özellikleri nelerdir diye düşünüyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyunuz. Video’da anlatılan detaylar ile ilgili her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Bu proje Arduino’nun temel olarak kullanımı anlatan bir projedir. Lütfen görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız. Görüşleriniz sitemizi ve videolarımızı geliştirmek için bize yol gösterecektir.

Bir sonraki projede görüşmek üzere. Hepinize keyifli eğitimler dilerim.

2 yorum

  1. Emeğinize sağlık. Açıklayıcı ve keyifli bir video olmuş. Devamını bekliyorum. İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir